NEBİ MÜDERRİSOĞLU
Manuel Terapi̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Manuel Terapi
Manuel Terapi

Manuel terapi, özellikle ülkemizde uygulanan fizik tedavi standart metotlarının aksine, bireye özel olarak gerçekleştirilen terapi yöntemidir.

‘El ile terapi’ anlamına gelen manuel terapi, çeşitli özel teknik ve uygulamalar kapsamında bireyde hizalama ve dengelemeyi amaçlayan tedavi yöntemidir. Manuel terapi, adı doğrultusunda, herhangi bir cihaz ya da makine kullanılmadan gerçekleştirilen tedavidir. Bu bakımdan manuel terapiyi, herhangi bir cihaz kullanılmadan, el ile yapılan eski bir fizik tedavi yöntemi olarak tanımlayabilmekteyiz.

Manuel tıp, insanlık tarihi kadar eski bir uygulanma pratiğine sahiptir. Hipokrat ve Galen’in ‘omur sütunu germe’, ‘bası ile yapılan tedavi’, el ve ayakta uygulanan değişik tedavilerden bahsettikleri kaynaklar mevcuttur. Yıllar boyunca doğu ve batı tıbbında uygulaması gerçekleştirilen manuel terapi, özellikle doğu tıbbında daha eskilere dayanan kullanım alanları taşımaktadır. Son 15-20 yıl içerisinde değişen ve gelişen yaşam koşullarıyla birlikte yükselişe geçmiş olan manuel terapi, günümüzde uygulanan başarılı bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Manuel terapi, özellikle bel ve boyun fıtıklarında, eklem ağrılarında başarılı sonuçların elde edildiği etkili bir tedavi yöntemidir.

Hizmetlerimiz
Verdiğimiz hizmetlere aşağıdan ulaşabilirsiniz
Boyun Fıtığı
Bel Fıtığı
Manuel Terapi
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın